Χωρίς μεγάλη αναμέτρηση η πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Δείτε το πρόγραμμα και το πότε… πέφτουν τα ντέρμπι.

Απουσιάζει το μεγάλο παιχνίδι από την πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας, η κλήρωση της οποίας πραγματοποιήθηκε σήμερα.

Στην πρεμιέρα η πρωταθλήτρια ΑΕΚ θα υποδεχθεί τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ενώ ο κυπελλούχος ΠΑΟΚ τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ολυμπιακός έχει θεωρητικά ακόμα πιο εύκολο έργο αφού θα φιλοξενήσει τον Λεβαδειακό ενώ πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι στην πρεμιέρα είναι η έξοδος του Παναθηναϊκού στην Ξάνθη. Ο Άρης με την επιστροφή του στη μεγάλη κατηγορία θα δοκιμαστεί στη Λαμία.

Τα ντέρμπι του α’ γύρου

4η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

5η Αγωνιστική

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

6η Αγωνιστική

ΑΕΚ-Ολυμπιακός

7η Αγωνιστική

Άρης-ΠΑΟΚ

8η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

9η Αγωνιστική

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

10η Αγωνιστική

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Τα ντέρμπι στο β΄γύρο

19η Αγωνιστική

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

20η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

21η Αγωνιστική

Ολυμπιακός-ΑΕΚ

22η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Άρης

23η Αγωνιστική

Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

24η Αγωνιστική

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

25η Αγωνιστική

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Αναλυτικά το πρόγραμμα των 30 αγωνιστικών:

1η Αγωνιστική 16η

Ξάνθη-Παναθηναϊκός

ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός-Ατρόμητος

Πανιώνιος-ΟΦΗ

Λαμία-Άρης

ΠΑΟΚ-Αστέρας

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

2η Αγωνιστική 17η

Παναιτωλικός-ΟΦΗ

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Ατρόμητος-Ξάνθη

Αστέρας-ΑΕΚ

Παναθηναϊκός-Λαμία

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης-ΑΕΛ

Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης

3η Αγωνιστική 18η

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Ξάνθη-Παναιτωλικός

ΑΕΚ-Πανιώνιος

Λαμία-Ατρόμητος

Ολυμπιακός-Αστέρας

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης-Λεβαδειακός

4η Αγωνιστική 19η

Ξάνθη-ΟΦΗ

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Παναιτωλικός-Λαμία

Πανιώνιος-Ολυμπιακός

Ατρόμητος-ΑΕΛ

Αστέρας-Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης

5η Αγωνιστική 20η

ΟΦΗ-ΑΕΚ

Λαμία-Ξάνθη

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

ΑΕΛ-Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος

Λεβαδειακός-Ατρόμητος

Άρης-Αστέρας

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

6η Αγωνιστική 21η

Λαμία-ΟΦΗ

ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Ξάνθη-ΑΕΛ

ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός-Λεβαδειακός

Πανιώνιος-Άρης

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας-Παναθηναϊκός

7η Αγωνιστική 22η

ΟΦΗ-Ολυμπιακός

ΑΕΛ-Λαμία

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ

Λεβαδειακός-Ξάνθη

Άρης-ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

Ατρόμητος-Αστέρας

8η Αγωνιστική 23η

ΑΕΛ-ΟΦΗ

Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης

Λαμία-Λεβαδειακός

ΑΕΚ-Άρης

Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός-Αστέρας

Πανιώνιος-Ατρόμητος

9η Αγωνιστική 24η

ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός-ΑΕΛ

Άρης-Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Αστέρας-Ξάνθη

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Πανιώνιος-Παναιτωλικός

10η Αγωνιστική 25η

Λεβαδειακός-ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης-Άρης

ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Λαμία-Αστέρας

ΑΕΚ-Ατρόμητος

Ξάνθη-Πανιώνιος

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

11η Αγωνιστική 26η

ΟΦΗ-Άρης

ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης

Αστέρας-ΑΕΛ

Ατρόμητος-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Λαμία

Παναιτωλικός-ΑΕΚ

ΠΑΟΚ-Ξάνθη

12η Αγωνιστική 27η

ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ

Άρης-Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός-Αστέρας

Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος

ΑΕΛ-Πανιώνιος

Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

Λαμία-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Ξάνθη

13η Αγωνιστική 28η

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος-Άρης

Πανιώνιος-Λεβαδειακός

Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ-ΑΕΛ

Ξάνθη-Ολυμπιακός

ΑΕΚ-Λαμία

14η Αγωνιστική 29η

Αστέρας-ΟΦΗ

Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος

Άρης-Παναιτωλικός

Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη

ΑΕΛ-ΑΕΚ

Ολυμπιακός-Λαμία

15η Αγωνιστική 30η

ΟΦΗ-Ατρόμητος

Πανιώνιος-Αστέρας

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη-Άρης

ΑΕΚ-Λεβαδειακός

Λαμία-Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός-ΑΕΛ

 
 
 Αν βρήκατε το άρθρο ενδιαφέρον κλικ ΕΔΩ
Για άμεση ενημέρωση ακολουθήστε μας στο facebook & στο twitter



Source link